اخبار پر بازدیدارزیابی امنیتی وب و سرورفن آوری های امنیت

آپاچی CloudStack نسخه 4.13.1 منتشر شد “Open Source Cloud Computing”

خبر سایبری ، اخبار سایبری

اخبار سایبری

آپاچی  CloudStack یک بستر اوپن سورس IaaS  یا به اصطلاح “زیرساخت به عنوان سرویس” است که poolهای ذخیره سازی یا به اصطلاح استخری از منابع ذخیره سازی، شبکه و سورس های رایانه ای را برای build کردن یک ابر رایانه IaaS عمومی یا خصوصی مدیریت و کنترل می کند.

با فناوری CloudStack می توانید فرآیندهای زیر را انجام دهید:

  • یک سرویس رایانش ابری elastic را در صورت تقاضا Set up کنید
  • به کاربران نهایی یا end-userها اجازه دهید تا منابع را خودشان تامین کنند

اخبار سایبری

آپاچی CloudStack چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

1. پشتیبانی Hypervisor  چندگانه

فرآیند CloudStack با انواع Hypervisor ها و فن آوری های مشابه Hypervisor کار می کند. یک ابر واحد می تواند شامل چندین پیاده سازی Hypervisor نیز باشد.

CloudStack از نسخه های زیر پشتیبانی می کند:

  • BareMetal (via IPMI)
  • Hyper-V
  • KVM
  • LXC
  • vSphere (via vCenter)
  • Xenserver
  • Xen Project

2. مدیریت زیرساخت های گسترده و مقیاس پذیر

CloudStack می تواند ده ها هزار سرور فیزیکی نصب شده در پایگاه داده های توزیعی را مدیریت کند. شاخص های سرور مدیریت این فناوری میتواند نیاز به سرورهای مدیریت سطح خوشه را کاهش دهد. همچنین تعمیر و نگهداری یا قطع ارتباط سرور مدیریت طوری صورت میگیرد که بر روی ماشینهای مجازی که در ابر کار می کنند تاثیرگذار نخواهد بود.

 

3. مدیریت تنظیمات خودکار ابر

CloudStack برای هر دستگاه مجازی مستقر شده به طور خودکار تنظیمات شبکه و ذخیره سازی را پیکربندی می کند. applianceهای مجازی از عملکرد پیکربندی ابر خود پشتیبانی می کنند. این applianceها سرویس هایی از قبیل فایروال، مسیریابی یا روتینگ، DHCP ، VPN، پروکسی کنسول و دسترسی storage ها  را ارائه می دهند. استفاده گسترده از ماشینهای مجازی با قابلیت horizontally scalable (توانایی افزایش ظرفیت با اتصال چندین سخت افزار و نرم افزار)، نصب و بهره برداری مداوم یک ابر را ساده تر می کند.

4. رابط کاربر گرافیکی

CloudStack رابط وب بهینه ایی ارائه می دهد. این رابط گرافیکی برای  مدیریت ابر استفاده می شود و رابط وب کاربر نهایی (برای اجرای VM و مدیریت قالب VM استفاده می شود) را نیز بر عهده دارد. رابط کاربر می تواند سفارشی شده هم باشد.

5. API

CloudStack یک REST API برای بهره برداری، مدیریت و استفاده از ابر ارائه می دهد.

6. پشتیبانی API AWS EC2

CloudStack یک لایه ترجمه ECI AP2 را فراهم می کند تا امکان استفاده از ابزارهای رایج EC2 را در استفاده از یک ابر CloudStack فراهم کند.

7. در دسترس بودن بالا

CloudStack دارای چندین ویژگی برای افزایش در دسترس بودن سیستم است. سرور مدیریت نصب شده ممکن است در چند گره مستقر شده باشد . MySQL ممکن است طوری پیکربندی شده باشد تا بتواند در صورت از دست دادن بانک اطلاعات، ذخیره پشتیبانی را برگرداند. CloudStack برای هاست ها از پیوند NIC و شبکه های جداگانه جهت ذخیره سازی و همچنین ارتباط iSCSI  پشتیبانی می کند.

مطالعه بیشتر …

 

Apache CloudStack 4.13.1

 

دیدگاهتان را بنویسید