اخبار فوریحملات سایبری

حملات سایبری ناموفق به بندر شهید رجایی واقع در بندرعباس

اخبار سایبری

حمله سایبری

به گزارش مقامات ایرانی و به نقل از سایت zdnet : هکرهای سایبری به تعدادی از کامپیوترها در بندر شهید رجایی واقع در شهر بندرعباس نفوذ کرده و به آنها آسیب رسانده اند.

مقامات ایرانی روز یکشنبه اظهار داشتند که هکرها در یک حمله سایبری ناکام به بزرگترین بندر کشور واقع در تنگه هرمز، به تعدادی از رایانه آسیب رساندند.

جزئیات در مورد ماهیت حمله سایبری ناشناخته است.

هفته گذشته هنگامی که این حمله اتفاق افتاد، مقامات محلی سازمان بنادر و دریانوردی (PMO) در استان هرمزگان این حملات را تکذیب کردند.

حملات ادامه دار سایبری روز یکشنبه همین هفته موجب شد که مقامات دولتی به دلیل فشار رسانه ها و همچنین بروز یک حادثه غیر مرتبط که در تنگه هرمز رخ داد، این مسئله را بپذیرند.

حادثه غیر مرتبط این ماجرا مربوط به یک کشتی پشتیبانی نیروی دریایی ایران به نام کنارک بود که در تعطیلات آخر هفته در یک تمرین نظامی مورد اصابت قرار گرفت.پس از بروز این حوادث به سرعت گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه حمله سایبری ممکن است در این اشتباه نقش داشته باشند.

مقامات تهرانی بیانیه ای رسمی در مورد حمله سایبری بندرعباس صادر کردند تا شایعات رو به افزایش پیرامون فاجعه غیرمرتبط کناراک را شفاف سازی کرده باشند.

به گزارش خبرگزاری های ایلنا و فارس نیوز:

“طی حملات سایبری اخیر مهاجمان نتوانستند به سیستم های PMO نفوذ کنند و تنها تعداد کمی از سیستم عامل های خصوصی و شخصی مورد نفوذ و آسیب قرار گرفتند”

مقامات دولتی همچنین مبدا این حملات را خارج از کشور توصیف کردند اما جزئیات بیشتری را ارائه نداده اند. معاون وزیر امور خارجه تصریح نکرد كه آیا این حادثه توسط یك دولت خارجی انجام شده یا توسط یك گروه سایبری با انگیزه مالی.

دیدگاهتان را بنویسید